Large Size CL Series

Τα προϊόντα της σειράς CL 2V είναι σταθερού τύπου συσσωρευτές μεγάλου μεγέθους, με σχεδιασμένη διάρκεια ζωής έως 20 έτη. Κάθε συσσωρευτής διαθέτει μεγάλη χωρητικότητα και είναι σχεδιασμένος για μακροχρόνια λειτουργία. Με συμπαγή, πλήρως σφραγισμένη και χωρίς συντήρηση κατασκευή, κατασκευάζονται με παχιές πλάκες από κράμα υψηλής περιεκτικότητας σε κασσίτερο (tin) και AGM διαχωριστικά, προσφέροντας εξαιρετική απόδοση και αξιοπιστία.

× Battery image
  • Πλεονεκτήματα
  • Τεχνολογία & Απόδοση
  • Συχνές Ερωτήσεις

Πλεονεκτήματα

Λειτουργία Χωρίς Συντήρηση

Δεν απαιτείται τακτική συντήρηση ή αναπλήρωση ηλεκτρολύτη, διασφαλίζοντας ασφαλή και αξιόπιστη μακροχρόνια λειτουργία.

1

Μεγάλη Διάρκεια Ζωής

Υψηλή αντοχή στη διάβρωση και σχεδιασμένη διάρκεια ζωής έως 20 έτη.

2

Υψηλή Ασφάλεια και Απόδοση Ισχύος

Ενισχυμένη ασφάλεια, πολύ χαμηλή εσωτερική αντίσταση και εξαιρετική απόδοση σε εφαρμογές φόρτισης υψηλής έντασης.

3

Στεγανός Σχεδιασμός

Εξαιρετική στεγανοποίηση, χωρίς διαρροές υγρών ή ατμών οξέος.

4

Χαμηλή Αυτοεκφόρτιση

Εξαιρετικά χαμηλός ρυθμός αυτοεκφόρτισης για αυξημένη αξιοπιστία κατά την αποθήκευση και τη λειτουργία αναμονής.

5

Ευελιξία Εγκατάστασης

Δυνατότητα τοποθέτησης σε διαφορετικές θέσεις, επιτρέποντας την ασφαλή μεταφορά και την ευέλικτη ενσωμάτωση σε διαφορετικές εγκαταστάσεις.

6

Προηγμένη Τεχνολογία AGM

Κατασκευή με πλάκες μεγάλου πάχους από κράμα υψηλής περιεκτικότητας σε κασσίτερο και διαχωριστές AGM, για υψηλή απόδοση και αυξημένη ανθεκτικότητα.

7
arrow_back
arrow_forward

Τα προϊόντα της σειράς CL 2V είναι σταθερού τύπου συσσωρευτές μεγάλου μεγέθους, με σχεδιασμένη διάρκεια ζωής έως 20 έτη. Κάθε συσσωρευτής διαθέτει μεγάλη χωρητικότητα και είναι σχεδιασμένος για μακροχρόνια λειτουργία. Με συμπαγή, πλήρως σφραγισμένη και χωρίς συντήρηση κατασκευή, κατασκευάζονται με παχιές πλάκες από κράμα υψηλής περιεκτικότητας σε κασσίτερο (tin) και AGM διαχωριστικά, προσφέροντας εξαιρετική απόδοση και αξιοπιστία.

Model Nominal Voltage (V) Nominal Capacity (Ah) Length (mm) Width (mm) Height (mm) Total Height (mm) Terminal Weight (Kg)
CL100 2 100 171 72 206 211 M8 6,4
CL150 2 150 172 102 205 217 M8 8,2
CL200M 2 200 173 111 329 364 M8 12,5
CL300M 2 300 171 151 330 342 M8 17
CL400M 2 400 210 175 329 342 M8 24,2
CL500M 2 500 242 173 330 342 M8 28
CL600M 2 600 242 173 330 342 M8 30,2
CL800M 2 800 301 175 331 343 M8 42
CL1000M 2 1000 229 186 555 566 M8 55
CL1200YE 2 1200 475 175 330 342 M8 68
CL1500M 2 1500 265,5 229 555 566 M8 86
CL2000M 2 2000 349 233 555 566 M8 112
CL3000M 2 3000 696 340 330 342 M8 168
Τεχνολογία
Η σειρά CL βασίζεται στην προηγμένη τεχνολογία AGM (Absorbent Glass Mat), σε συνδυασμό με πλάκες μεγάλου πάχους από κράμα υψηλής περιεκτικότητας σε κασσίτερο. Η συγκεκριμένη κατασκευή εξασφαλίζει υψηλή αξιοπιστία, ενισχυμένη αντοχή στη διάβρωση και μεγάλη διάρκεια λειτουργικής ζωής. Ο πλήρως στεγανοποιημένος σχεδιασμός VRLA με βαλβίδα ρύθμισης εξαλείφει την ανάγκη συντήρησης, ενώ παράλληλα προσφέρει ασφαλή λειτουργία και αποτελεσματική προστασία από διαρροές. Η βελτιστοποιημένη εσωτερική δομή υποστηρίζει τη σταθερή απόδοση σε κρίσιμες εφαρμογές εφεδρικής ισχύος και βιομηχανικές εγκαταστάσεις.
Απόδοση
Οι μπαταρίες CL έχουν σχεδιαστεί για εφαρμογές εφεδρικής τροφοδοσίας μεγάλης διάρκειας και απαιτητικές σταθερές εγκαταστάσεις. Η χαμηλή εσωτερική αντίσταση επιτρέπει την αποδοτική λειτουργία με υψηλά ρεύματα, ενώ η στιβαρή κατασκευή των πλακών και οι διαχωριστές AGM εξασφαλίζουν σταθερή απόδοση και παρατεταμένη διάρκεια ζωής. Ο εξαιρετικά χαμηλός ρυθμός αυτοεκφόρτισης διατηρεί τις μπαταρίες σε υψηλό επίπεδο επιχειρησιακής ετοιμότητας, ακόμη και έπειτα από παρατεταμένες περιόδους αναμονής.

Συχνές Ερωτήσεις

  • Οι μπαταρίες CL χρειάζονται συντήρηση; Όχι. Η σειρά CL λειτουργεί χωρίς να απαιτείται αναπλήρωση ηλεκτρολύτη ή τακτική συντήρηση.
  • Είναι κατάλληλες για μεγάλα συστήματα εφεδρικής τροφοδοσίας; Ναι. Η σειρά έχει σχεδιαστεί για συστήματα εφεδρικής ισχύος υψηλής χωρητικότητας και σταθερές ενεργειακές εφαρμογές.
  • Μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε σταθμούς παραγωγής ενέργειας και Data Centers; Ναι. Είναι κατάλληλες για σταθμούς παραγωγής ενέργειας, Data Centers, συστήματα UPS και εφαρμογές κρίσιμων υποδομών.
  • Μπορούν να εγκατασταθούν σε διαφορετικές θέσεις; Ναι. Η στεγανοποιημένη κατασκευή τους επιτρέπει την ευέλικτη εγκατάσταση και την ασφαλή μεταφορά.

Εφαρμογές

Εφαρμογές Εφεδρικής Ισχύος

Data Centers

Ηλεκτρικά Μηχανήματα

EM_DEVICES

Φωτισμός Ασφαλείας

Συστήματα Αποθήκευσης Ενέργειας Εξωτερικού Χώρου

Συστήματα Πυροπροστασίας

NUCLEAR

Σταθμοί Παραγωγής Ενέργειας

Συστήματα Ασφαλείας

Συστήματα Αποθήκευσης Ανανεώσιμης Ενέργειας

Σταθμοί Βάσης Κινητής Τηλεφωνίας

UPS

Συστήματα UPS

Αυτόματοι Πωλητές

Τεχνικές Προδιαγραφές

Model Nominal Voltage (V) Nominal Capacity (Ah) Length (mm) Width (mm) Height (mm) Total Height (mm) Terminal Weight (Kg)
CL100 2 100 171 72 206 211 M8 6,4
CL150 2 150 172 102 205 217 M8 8,2
CL200M 2 200 173 111 329 364 M8 12,5
CL300M 2 300 171 151 330 342 M8 17
CL400M 2 400 210 175 329 342 M8 24,2
CL500M 2 500 242 173 330 342 M8 28
CL600M 2 600 242 173 330 342 M8 30,2
CL800M 2 800 301 175 331 343 M8 42
CL1000M 2 1000 229 186 555 566 M8 55
CL1200YE 2 1200 475 175 330 342 M8 68
CL1500M 2 1500 265,5 229 555 566 M8 86
CL2000M 2 2000 349 233 555 566 M8 112
CL3000M 2 3000 696 340 330 342 M8 168